Google Oyun İşine Giriyor

İnternetle işe başlayan, Buzz ile sosyal ağ konusuna el atan, Android işletim sistemiyle akıllı telefon pazarına hızlı bir giriş yapan,+1 butonuyla beğenileri ortak noktada toparlayan Google sanırız bir tek oyun işine girmemişti. Tabii bunları sıralarken bir noktayı unuttuk; YouTube’a 100 milyon dolarlık yatırım yapan Google, online eğlence sektörünü de hareketlendirmeye çalışıyor.

Google’ın adını, belirli zamanlarda Doodle’lara koyduğu küçük flaş oyunlar dışında,  bir tek oyun geliştiriciliği ile anmamıştık ki, o da gerçek oluyor. Konu, internet devinin yayınladığı iş ilanı üzerine ortaya çıktı. İş ilanının içinde geçen “Games at Google” ibaresi bir anda söylenti kazanının fitilini ateşledi. Games at Google için ürün yöneticisi arayan Google’ın bu iş ilanı, ilk olarak, sosyal ağlarda günden güne büyüyen oyun pastasından pay kapmak istiyor dedikodularına yol açtı.

İkinci bir iddia daha var o da şu; Google Android içinde devasa bir oyun merkezi kurmayı planlıyor. iOS 5 ile birlikte karşımıza çıkan Game Center’a benzer bir yapı kurmayı planlayan Google, çevrimiçi oyunlarla Android’i bir seviye yukarı taşımayı hedefliyor.  İddialara göre Google, ya Facebook’a entgre olarak kaçırdığı için çok üzüldüğü sosyal ağ trenininin ucundan kıyısında tutunmak istiyor, ya da ezeli rakibi Apple’la savaşta yeni bir cephe açmanın hazırlıklarını yapıyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 895
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.