Google Plus’a Yoğun İlgi Sistemi Çökertti

Google, en büyük sosyal ağ Facebook’a rakip olmak için geliştirdiği Google Plus’ı daha yeni kullanıma sundu.  Google Plus’ın açılmasından bir gün sonra üyeliklerini almak için davetiye gönderilen kullanıcılar yavaş yavaş yeni sosyal ağdaki yerlerini almaya başladılar.

Üyeliğe kabul edilenler de arkadaşlarına davetiye göndermeye başladığı anda Google’ın yeni servisinin sunucuları yoğun ilgiye cevap vermez oldu. Davetiye sistemi kilitlenen internet devi, aşırı yığılmanın önüne geçmek için duruma el atmak zorunda kaldı. 

Google’dan yapılan açıklamada, yeni sosyal ağın henüz emekleme devrinde olduğu, test süreci olarak adlandırdıkları bu günlerde, ilk tepkilerin olumlu olmasının başarının ilk adımı olduğu ifade edildi. Tıpkı Gmail’in ilk aylarında olduğu gibi ilk etapta davetiye sistemiyle üyelik alımlarını yaptıklarını ifade eden Google yönetimi üye olan herkesin de yakın çevresine davetiye göndermeye hakkı olduğunu hatırlattı.

Google davetiye sisteminin kilitlenmesi yüzünden üyelik alımını ve davetiye gönderimini birkaç saatliğine kapattı. Bu zaman zarfında yaşanan tıkanıklığı aşmak için teknik ekip hızlıca çalışarak ekstra sunucuları devreye soktu.  Şirketin başkan yardımcısı, Vic Gundotra, aşırı talepten kaynaklanan davetiye sistemi kilitlenmesinin bekledikleri bir durum olmadığını ama hızlıca aştıklarını söyledi. Üyelik sistemine hemen geçmeyeceklerini de açıklayan Gundotra, “İlk günlerde dikkatli olmalı ve durumu kontrol altında tutmalıyız.” dedi. Başkan yardımcısı davetiyesiz üyelik alımının ne zaman açılacağını ise söylemedi.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 774
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.