Google Sage TV’yi Satın Aldı

Geçtiğimiz hafta içerisinde Google’bir markanın peşinde olduğu ve bir şirket alımı yapacağı konusunda birçok dedikodu çıkmıştı. İşte bugün bu dedikodular gerçek oldu. Ve Google Sage TV’yi satın aldı. Sage TV bir Media Center üreticisi. Firma DVR(Digital Video Recorder) ve HTPC (Home theater PC)’ler için yazılım üretiyor. Bu yazılımları Mac OSX, Windows ve Linux işletim sistemlerinde kullanabiliyorsunuz.


Belki aklınıza bir soru gelmiş olabilir. Google bu firmayı alarak ne yapmak istiyor? Tabii ki Sage TV’nin birikimlerini Google’ın Tv servisi Google TV için kullanmak istiyor. Google hali hazırda Sage TV’yi aldığını resmi olarak anons etmiş değil. Google’ın amacı gelecek Google TV cihazlarında Sage TV Media Center yazılımlarını kullanarak kullanıcı dostu özelliklerini arttırmak. Tabii ki bu sayede Google TV cihazlarının fonksiyonelliği de artacak.

Hali hazırda Google TV sahipleri tıpkı Android işletim sistemine sahip mobil cihazlarda olduğu gibi cihazlarına uygulama yükleyebiliyorlar. Bu sayede Google TV cihazına sahip olan kullanıcılar TV’lerinden normal bir TV’den fazlasını alabiliyor. Bu sayede birkaç tuşa basarak güncel haberleri okuyabilir, web sitelerini ziyaret edebilir, maç sonuçlarını öğrenebilir ve daha birçokuygulamaya erişebilirsiniz.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 624
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.