Google Video’nun Kapanışı Ertelendi

Google’ın sunduğu ücretsiz servislerle internet ve dolayısı ile bilgisayar kullanıcıları açısından farklı bir yere sahip. Hem medya, hem medya, hem internet yönetimi, hem de istatistiksel açıdan çok sayıda uygulaması olan internet devinin en çok sevilen ugyulamalarını başında ise Google Video geliyor.

Şirket bu ay ortasında yaptığ açıklamada, 29 Nisan tarihi itibariyle beğenilen ücretsiz servisinin kapatılacağını, burada olan videoların ve hesapların ise siteye korulan araçla Youtube’a aktarılabileceğini belirtmişti. Ancak servis ne kadar ücretsiz de olsa kapatılmasına kullanıcıları çok büyük tepki gösterdi. Ama anlaşılan Google tepkilerin sayısını dikkate almış olacak ki kapatma tarihini erteleme kararı aldı.

Diğer video paylaşım sitelerine oranla daha uzun soluklu videoların yüklenebilmesi sebebiyle yıllardır Google Video hizmetini kullananlar, videolarını taşımak için yeterli süreleri olmadığı için Google’a şikayet mailleri attılar. Mailler en sonunda işe yaradı ve Google yönetimi, siteye daha kolay bir aktarım aracı koyarak kapatılma tarihinin de ertelendiğini kullanıcılarına duyurdu. Yalnız bu demek değil ki site uzun bir süre daha açık kalacak. Google Videos’da videoları bulunanlar henüz belirtilmeyen kapatma gününe kadar ya videolarını doğrudan Youtube’a aktarmalı ya da bilgisayarlarına indirmeliler. Sadece video izlemek isteyenler ise keyfini çıkarmaya devam edebilir; Google Video hala açık.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 713
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.