Googleda Bing Alarmı

Microsoft'un yeni geliştirdiği arama motoru Bing son günlerin gözdesi haline geldi. Herkes bu arama motorunu Google ile karşılaştırırken, bazıları Bing'in Google ile boy ölçüşemeyeceğini iddia ediyor.

Google tarafının kendisine çok güvendiği biliniyor fakat son günlerde gelen bazı haberler Bing'in yükselişi karşısında Google yetkililerinin dikkatli olmaya başladığı yönünde.

Google'ın kurucularından Sergey Brin, Bing'in kullanıma sunulmasından hemen sonra sundukları hizmetlere "acil geliştirmeler" yapılması talimatı verildiği söyleniyor. Böylece yeni hizmetler sunularak Bing üzerindeki ilgiyi başka yöne çekmek istiyorlar.

Bundan daha ilginci Brin'in Bing'in arama algoritmasını çözmek amacıyla bir ekip kurup bunun başına geçmiş olması. Google çalışanlarından alınan bilgiye göre Sergey Brin'in böyle bire bir olaya dahil olması, ortada önemli bir şey olduğunun kanıtı. 

Sergey Brin, Bing'i bir tehdit olarak gördüğünden mi yoksa sadece meraktan mı ya da farklı bir şey varsa onu öğrenmek istediğinden mi bu ekibi kurup başına geçti bilinmez. Ancak bilinen bir şey var ki verilen hizmetleri dışarıda bırakıp sadece arama motoru olarak bakarsak Bing, Google'ın tekeline son vermek istiyor

Kaynak:
Tarih:
Hit: 587
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.