Google’ın +1’i Var

Klasik http’nin artık demode olması internet devini yeni arayışlara itmesinden bu yana, docs, analytics gibi web tabanlı hizmetler sunan Google, mobil pazardaki açılımı ise Android ile yapmıştı. Günden güne yayılan sosyal ağ sorununu ise Google +1 uygulamasıyla çözen Google, çalışmalarını tamamladığı butonu tüm dünyada kullanıma sundu.

Sosyal Ağlar hayatımıza sarmaşık gibi dolandı. Artık ayrılmaz bir bütün olduğumuz Twitter, Facebook, Linkedin, Foursquare gibi sitelerin kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. Yeni uygulamalar geliştiren sosyal ağ siteleri yavaş yavaş internet dünyasındaki her taşın altından çıkmaya başladı. Twitter’ın önceki gün üçüncü parti sitelere eklediği “Takip Et” butonunu kullanım açmasının hemen ardından Google +1 butonunu web dünyasına sundu.

‘Tek tıklamayla interner üzerinden alışverişe konu olan bir ürünü, haberi veya oyunu, arkadaşlarınızla ve dünyadaki diğer tüm internet kullanıcılarıyla paylaşabilmenize ve en kısa yoldan önerebilmenize olanak tanıyan Google +1  internet dünyasının yeni fenomeni olmaya hazırlanıyor. Tıpkı Twitter’daki “takip et” tuşu gibi sitenize yerleştirebiliyorsunuz.

+1 tuşunun nasıl kullanıldığını merak edenler için hemen açıklayalım. +1 şu an için sadece İngilizce aramalarda etkin olarak çalışıyor. Arama sonuçlarında karşılaştıkları ilginç şeyleri paylaşmak isteyen internet kullanıcılarının, Google deneysel arama sitesini bilgisayarlarında etkinleştirmesi gerekiyor. Beğendiklerinizi önermek için Google hesabınızla oturum açarak beğeni önerilerini görebileceğiniz gibi, beğenilerinizi de kolayca paylaşabiliyorsunuz. Tabii bir web sitesi sahibi ya da yöneticisi iseniz,Google deneysel arama sistesini etkinleştirip web sitenize bir profil açmanız gerekiyor. Böylelikle ziyaretçiler arama sonuçlarında sizin sitenize ulaştıklarında,  +1 butonu görecek ve sizi beğenecekler.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 782
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.