Google‘ın kafası karıştı!

Seks ile ilgili konularda Apple'ın Google'dan daha tutucu olduğunu bilmeyen yok. Hatta iPhone'da bulunması imkansız cinsel içerikli uygulamaların Android'de kolaylıkla bulunabilmesi de bunun bir ispatı olarak gösteriliyor. Fakat görünüşe göre Google'ın da bu konuda bazı kriterleri varmış ve bu kriterlerin biraz da cinsiyet ayrımcılığı yönünde olduğunu söylemek mümkün.

CougarLife  adlı isternet sitesi, olgun kadınların, kendilerine genç erkek  arkadaş  bulabilecekleri bir çöp çatan servisi. Geçtiğimiz yıl Ekim ayından beri Google 'a ayda  100  bin dolarlık reklam veren bu site, Google tarafından "aileler için uygun olmadığı" gerekçesiyle artık bir reklam veren olarak kabul edilmiyor.

Google'ın bu konudaki sorunları olgun kadınlara genç erkek arkadaş bulmayı sağlayan site ile sınırlı gibi görünüyor. Çünkü yine aynı kişilere ait olan ve olgun erkeklere genç kız arkadaş bulmayı sağlayan diğer bir site hala Google'ın reklam verenlerinden biri. Bunun dışında Google, "hot women" (seksi kadınlar) ve "young girls" (genç kızlar) anahat kelimelerini de reklam verenlerine satmaya devam ediyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 546
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.