Google’ın Motorola Hamlesi Piyasaya Renk Getirdi

Google’ın Motorola’nın çoğunluk hissesini satın alması, Google’ın Android ortakları arasında son derece olumlu bir rüzgar estirdi. HTC, LG ve Sony Ericsson konu hakkında ilginç yorumlarda bulundu.
Google, dün yaptığı resmi açıklama ile Amerikalı telefon üreticisi Motorola’nın yüzde 60 hissesini, 12.5 milyar dolar karşılığında satın aldığını duyurdu. Haber, bilişim dünyasında olumlu rüzgarlar estirdi. Pazarın Android telefon üreticilerinin yöneticileri konu hakkında çarpıcı ifadeler kullandı.

İlk Google Nexus’u üreten, Tayvanlı başkanı HTC Peter Chou “Haberleri büyük memnuniyet ile talep ettik. Gelişmeler Google’ın öngörüsü ortaya koyuyor ve Android işletim sistemi, ortaklarını ve sektörü nasıl açıkça koruduğunu gösteriyor.” ifadelerini kullandı ve eyleme onay verdiğini bildirdi.
LG Başkanı da, HTC’ye paralel bir açıklamada bulunarak  “Google’ın hamlesini takdir etmemek mümkün değil. Google’ın yaptıkları bize güven veriyor ve ortaklarına olan yaklaşımlarını gösteriyor.” açıklamasını yaptı. Sony Ericsson da benzer biçimde düşündüğünü duyurdu. Tek sürpriz ise, Samsung kanadından ses çıkmaması oldu.
Kaynak:
Tarih:
Hit: 849
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.