Googleın patronundan meydan okuyan açıklama!

İnternetin tartışmasız bir numaralı ismi olan Google'ın patronu Eric Schmidt, Google'ın her geçen gün biraz daha popülerleşen açık kaynak kodlu işletim sistemi Android ile ilgili oldukça iddialı konuştu.

2009 yılının Android yazılımının yılı olacağını savunan ve Android'in bu yıl içerisinde çok daha güçlü bir konuma geleceğin ifade eden Schmidt, Android'in açık kaynak kodlu olmasının önemine dikkat çekti. Google'ın geçtiğimiz günlerde yeni bir Android güncellemesi yayınladığını dile getiren Schmidt, ileriki günlerde Android'i tercih eden donanım ortaklarında da ciddi bir artış yaşanacağına dikkat çekti.

Ancak Google'ın kullanıcılara bedava sunduğu Android'den nasıl bir gelir elde edeceği ise kafaları karıştırmıyor değil. Bu yönde sorulan sorular üzerine bir açıklama yapan Schmidt, Android'in cep telefonu abonelerinin en azından %20'sine ulaşması gerektiğinin altını çizerken, Android'i kullanan kullanıcıların haliyle Google arama motorunu kullanacağını ve Google reklamlarına tıklayacağına vurgu yaptı.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 781
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.