Hackerlar Bu Kez CIA’i Çökertti

Anti-virüs firmaları belirli dönemlerde gelecek öngörülerini yayınlar ve her zaman “Siber saldırıların artacağı” uyarısını yapar. Bu korku dolu öngörüler çoğu zaman gerçekleşmez. Belki de bu sebepten dolayı artık daha gerçekçi öngörü raporları yayınlanıyor.

Ancak bu kez Anti-virüs öngörülerinin altın dönemini yaşıyoruz. 2011’in ilk yarısı gerçekten de siber saldırıların arttığı bir dönem oldu. Bu süreçte Sony’nin servislerinin uğraması ve Anonymous grubunun Türkiye’ye yaptığı saldırı ilgi çeken olaylar oldu. Ayrıca geçtiğimiz günlerde Codemasters’ın sitesi de hacker mağdurları arasında yerini almıştı.

Şimdi de CIA (Amerikan Merkezi İstihbarat Teşkilatı) hacker saldırılarına mağruz kaldı. Sony’ye saldırıp üye bilgilerini çalan gruplardan biri olan LulzSec, CIA’in sitesinde bir DDoS saldırısı düzenledi. Sitenin sunucularına yüklenen grup birkaç saatlik kapanmaya sebep oldu. Siteden bilgi çalınıp çalınmadığı bilinmiyor.

Saldırıyı Twitter hesabından duyuran LulzSec, Nintendo ve ABD Senatosuna ait sitelere de saldırdığını açıkladı. Anonymous aksine genellikle keyfi saldırılar düzenleyen grup, bu saldırıları sosyal medya üzerinden duyurarak ilgi çekmeyi amaçlıyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1346
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.