Hacker’ların Son Hedefi Sega Oldu

Yaklaşık 2 ay önce Anonymous isimli hacker grubu, Sony’nin, PlayStation 3’ü kıran GeoHot’u (George Hotz)dava etmesi üzerine harekete geçerek Play Station Network’ü (PSN) hack’leyerek kullanılamaz hale getirmişti. 2 aylık süren mücadele sonunda oyunseverler PNS’e nihayet bir hafta önce kavuşmuştu.

Sony’ye yapılan saldırının külleri soğumadan bu kez bir başka oyun devi hacker’ların hedefi oldu. Bilinen en eski oyun konsollarının üreticisi ve oyun devi Sega’nın sistemi hacker’larca kullanılamaz hale getirildi. Şirketten yapılan açıklamada, hacker saldırısı sonucu 1.3 milyon kullanıcının bilgilerinin database’den alınarak silindiği belirtlildi.

Sega’nın yaptığı açıklama hacker’ların yetkinliğini de gözler önüne sermeye yetiyor. Sega yönetimi, sistemde kayıtlı 1 milyon 300 bin Sega kullanıcısının ad – soyad, doğum tarihi, e-posta adresleri, hatta özel paket şifreleme ile korunan şifrelerin hacker’ların elinde olduğunu söyledi. Tüm bilgilerin bilgisayar korsanlarının elinde olmasına rağmen kredi kartı bilgileri konusunda bir sorun olmadığını söyleyen Yoko Nagasawa, “Gerçekten bu durum bizi son derece üzdü, daha sağlam ve aşılmaz bir güvenlik koruması için şimdiden çalışmalara başladık” dedi.

Daha önce Sony ve Nintendo da hacker saldırısına uğramış, saldırı sonucu Sony 100 milyonun üzerinde kullanıcı bilgisini hacker’lara kaptırmıştı. Son dönemde oyun konsolları ve oyun üreticilerinin sitelerine yapılan saldırıların ne anlama geldiği tam olarak belirlenebilmiş değil.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 843
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.