Hepsi Microsoft‘un suçu

Bir dönem Apple'ın Mac'lerinde yaşanan çökme sorunlarının tek suçlusu, meğer Microsoft'muş.

1996 yılında Mac kullandıysanız, bolca çökme hatasıyla karşılaşmışsınızdır. Apple'ın eş kurucusu Steve Wozniak, bu konu ile ilgili olarak tek bir suçlu olduğunu söylüyor: Microsoft.

Sydney'de bir konuşma yapan Woz, bu dönem boyunca Mac'deki program çökmelerinden Microsoft Internet Explorer'ın sorumlu olduğunu iddia etti: "Internet Explorer kullanan herkes, günde birkaç defa çökme hatalarıyla karşılaşıyordu. Bir klasöre dosya taşırken ya da birşeyler yazarken bile çökmeler yaşanıyordu."

İlk başta suçu kendilerinde arayan Mac ekibi, daha sonra hatanın Internet Explorer'da olduğunu fark etmiş çünkü Netscape gibi başka tarayıcılar kullanıldığında bu tür hatalar meydana gelmiyormuş.

Bunun dışında, Sydney'de olduğu süre içerisinde Bloomberg'e konuşan Woz, Facebook'tan hisse almak istediğini de kaydetti: "Açılış fiyatı ne olursa olsun yine de Facebook'a yatırım yapmak istiyorum." Woz, Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg'in, kendisi ve Steve Jobs'un karışımı olduğunu ise şu sözlerle anlattı: "Konuştuğu zaman kullanıcılar için yüksek bir idealizm ile konuşuyor ve ürünün bütünü hakkında iyi fikirler üretiyor."

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1599
Yazar: baristbtYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.