Herkes yayın sahibi olabilecek

Internet’te kendi E-GAZETE veya E-DERGİ’sini yayınlamak isteyenlere kolay, hızlı ve ekonomik bir çözüm olarak duyurulan InterYay herkesin medya patronu olmasına olanak sağlıyor.
Interyay, Internet üzerinde yayıncılık yapmak isteyen kurum ve kuruluşların anında devreye alabilecekleri, Medyasis tarafından geliştirilmiş paket bir sistem. Medyasis yüksek maliyetli projeler ile üretilebilen yazılımları herkesin kolaylıkla alıp kullanabileceği “Paket Yazılım”lar haline getirmekle tanınan bir şirket. Interyay’ı da Internet Yayıncılığı’nın yeni paket çözümü olarak lanse ediyor.
Interyay, Haber Siteleri, Dernekler, Sivil Toplum Örgütleri, Meslek Odaları, Şirketler, Sağlık Kuruluşları, Spor Kulüpleri, Üniversiteler ve benzeri bir çok kuruluşun ihtiyaçlarına hitap ediyor.

İsteyen kurum ve kuruluşlar Interyay’la birlikte Medyasis’in sunduğu “Yayıcılık Hizmet Paketi”ni de alarak; içerik sağlama, editörlük, yayın işletmeciliği vb. hizmetlerden de yararlanabiliyor, böylece kendi iç yapılarında ekstra bir yatırım yapmadan dinamik bir Internet Yayını’na sahip olabiliyorlar.
Interyay’ı üretmeden önce bu kategoride yer alan bir çok haber sitesini, incelediklerini belirten Medyasis Genel Müdürü Melik Çelikoğulları, bu sitelerde 3 ortak sorun tespit ettiklerini ve Interyay’da bu sorunlara çözüm getirdiklerini ifade ediyor.

 “Bu sorunlardan ilki kimlik sorunu: Tüm siteler teknik ve görsel açıdan birbirine benziyor. Halbuki, yurtdışına baktığınızda sitelerin kendi kimlikleri ile farklılaştıkları, hedef kitlelerine uygun tasarıma, içeriğe ve fonksiyonlara sahip oldukları gözleniyor. Tabii bu da başarılarını etkileyen önemli bir faktör. Biz Interyay’da “Farklı Olmayı” önemli bir unsur olarak belirledik. Dolayısı ile InterYay platformunda çalışan siteler kolaylıkla ayırt edilebilir olacaklar.”

“İkinci sorun teknik altyapı. Türkiye’de kullanılan haber sitelerinin bir çoğu yurtdışından edinilmiş, script tabir edilen, hazır şablon kodlar üzerine kurgulanmış sistemler. Bunlar çok da ucuza temin edilebiliyorlar. Dolayısı ile teknik özellikleri ve geliştirme olanakları sınırlı. Arkalarında ise genelde bir firma desteği bulunmuyor. Sonuç olarak bu sistemler Internet Yayıncılığı yapmak isteyenlere başta yeterli gibi görünseler de yayıncı işin içine girip, Internet yayıncılığının gereksinimlerinin farkına vardığında yetersizliklerini görmeye başlıyor. Eskisini atıp sil baştan yeni bir sisteme geçmek ise hem zahmetli, hem de maliyetli. Biz Interyay’ı bu gereksinimleri gözeterek mükemmel bir altyapı ile ve ölçeklenebilir bir teknoloji ile ürettik. Dolayısı ile Interyay ile bugün Türkiye’nin en büyük, en bilinen Haber Siteleri çapında devasa bir haber sitesi yayınlamak da mümkün, mütevazi bir yerel haber sitesi de.

“Son sorun ise sıradan sistemlerin arama motorlarındaki başarısızlıkları. Bir çok haber sitesi, normal site mantığı ile hazırlanmış olduklarından arama motorlarında bir başarı elde edemiyorlar. Halbuki bir haber sitesinin başarısının en önemli unsurlarından bir tanesi bulunabilir olmak. Interyay kullandığı DSEOT (Dynamic Search Engine Optimization Technology) sayesinde arama motorlarında günlük olarak indeksleniyor ve tabii çok daha üst sıralarda sonuçlar veriyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 373
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.