Hindistan’ın Yeni Hedefi Nokia!

Derbeder Nokia, Symbian ısrarı nedeniyle pazarda bir hayli fazla kan kaybettikten sonra, efsane CEO’su Olli Pekka Kallasvuo ile yollarını ayırmıştı. Ardından Stephen Elop’u CEO olarak atayan Nokia Yönetim Kurulu, bu hamleyle yenilenme sürecini başlattı.

Symbian Anna ve Windows Phone 7 gibi gelişmelerle belini doğrultan Nokia için her şey iyi gidiyordu ki, Hindistan’dan kötü bir haber geldi. Hatırlayacağınız gibi Hindistan İçişleri Bakanlığı, BlackBerry kullanıcılarının; e-posta, SMS ve BlackBerry Messenger üzerinden yaptıkları görüşmeleri denetmek istemişti. RIM ilk başta bu isteği geri çevirse de, Hindistan’ın BlackBerry satışını yasaklaması gündeme gelince geri adım atmıştı. Hintli BlackBerry kullanıcıları artık kendilerini özel hissetmeyebilirler çünkü Hindistan İçişleri Bakanlığı Nokia’ya da aynı istekle gitmiş durumda.

RIM, Hindistan’ın yanı sıra, Birleşik Arap Emirlikleri’nde de aynı sorunu yaşamıştı. Hindistan’la başlangıcı yapan Nokia’nın bu gözetleme isteğine ne yanıt vereceği merak konusu.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 656
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.