HTC Apple’a Kafa Tutuyor!

Google’ın Nexus One adını verdiği Androidli akıllı telefon üretimi konusunda iş birliğinde gittiği Tayvanlı üretici, bu kez bir tablet üzerinde çalışoyor.

Tayvanlı üretici HTC, özellikle Windows Mobile tabanlı akıllı telefonları ile dikkat çekmesine karşın, son dönemde Android'e yaptığı yatırımlarla ses getiriyor. Son olarak Google'ın Androidli akıllı telefonu Nexus One'ı tasarlayan firma, Android saflarında iddialı bir oyuncu olduğunu da kanıtlamış oldu.

Google ile mevcut işbirliğini bir adım öteye taşımaya hazırlanan HTC'nin, Chrome OS üzerine kurgulanmış yeni bir tablet PC üzerinde çalıştığı söyleniyor. Hakkında henüz kesin ve detaylı bilgi mevcut olmayan cihazın, HTC'nin iş ortakları ve mobil cihazlarındaki izlediği yol göz önüne alındığında Qualcomm işlemci kullanması gibi bazı özelliklerini tahmin etmek pek de güç olmayacaktır.

Hatırlanacağı üzere Apple'ın da iSlate adı verilen özel bir Tablet PC üretme konusundaki çalışmaları basına sızdırılmıştı. En az iSlate kadar güçlü özelliklere sahip olacağı düşünülen cihazın Apple'dan farklı olarak açık kaynak kodlu Chrome OS kullanması rekabete bambaşka bir boyut katacak gibi görünüyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1364
Yazar: KonyaliYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.