HTC BlackBerry’yi Yerinden Etti

Google ile yaptığı ortaklıkta  Nexus One cihazı ile adını global anlamda duyurma şansı yakalayan Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC, bu anlaşmanın itici gücünü iyi kullandı. Google Nexus One’ın dokunmatik kalitesi, yazılım optimizasyonu ve donanım artıları HTC’yi bir anda devler liginin bir oyuncusu haline getirdi.

Daha sonra çıkardığı, HTC Desire ile yılın en iyi akıllı telefonu ödülünü de alan HTC, yerinde emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Bunun en büyük göstergesi ise Market Intelligence Center araştırma şirketinin raporu. Rapora göre Tayvan merkezli üretici, BlackBerry’nin üreticisi Research in Motion’u (RIM) yerinden ederek dünyanın en büyük akıllı telefon üreticileri arasında dördüncü sıraya yükselmeyi başardı.

HTC’nin bu başarısı aslında çok da şaşaalı bir şekilde olmadı. Yazının girişinde bahsettiğimiz gibi, Google Nexus One cihazının itici gücünü iyi kullanan şirket, HTC Desire ile birlikte HTC Sense ara yüzü geniş kitlelerce beğenildi. HTC Sensation modeliyle çift çekirdek işlemcili telefonlara göz kırpan HTC ürettiği her yeni akıllı telefonda getirdiği özelliklerle kullanıcı dostu olmayı başardı ve farkını ortaya koydu. 

Windows Phone 7 telefonları da üreten şirket, 2011’in ilk çeyreğinde, piyasaya 9,7 milyon akıllı telefon sürdü. Böylece HTC 2010’un aynı dönemine göre yüzde 192’lik bir büyüme gerçekleştirmiş oldu. Maket Intelligence Center, raporunda yaptığı tahminlere göre, HTC 2015’te zirve yaparal milyar barajını geçerek en büyüklerden birisi olabilir.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 286
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.