HTC Desire için Android 2.3 Yolda

Bir süre önce HTC, geçtiğimiz yılın iddialı modeli Desire konusunda çelişkili açıklamalar yapmıştı. HTC İngiltere’nin resmi Facebook sayfasında, Desire’ın Android 2.3 güncellemesi hakkında yeni bir bilgi daha paylaşıldı. Bu kez güncelleme yola çıkmaya hazır görünüyor.

HTC Ortadoğu ve Türkiye pazarları, İngiltere’deki merkezi üzerinden yönetiliyor. Bu sebeple HTC İngiltere’nin yaptığı açıklamaların önemi büyük. HTC İngiltere, bir süre önce resmi Facebook sayfasından Android 2.3’ün Desire’da çalışamayacağını açıklamıştı. Hafıza konusunda ihtiyaçlara cevap veremediği belirtilen Desire’ın HTC Sense ve Android 2.3’ü bir arada çalıştırmayacağı açıklanmıştı.

Bu açıklama büyük bir etki yarattı ve binlerce HTC kullanıcısı bu Facebook duyurusuna yorum yaptı. Tahmin edersiniz ki pek mutlu da değillerdi. Bunun üzerine HTC cephesinden 180 derece tersi bir açıklama geldi ve Desire için Android 2.3 güncellemesinin geliştirilmekte olduğu duyuruldu.

Bugün yapılan duyuru ise ikinci duyuruyu destekler nitelikte. Yine HTC İngiltere’nin Facebook sayfasından yapılan açıklamada Desire’ın Android 2.3 güncellemesinin hazırlandığı ve şuan test aşamasında olduğu duyuruldu. Güncelleme için henüz bir tarih vermeyen ekip, hazır olduğunda yine Facebook sayfasından bir duyuru yapacaklarını belirtti.

İlk açıklamada HTC Sense ve Android 2.3’ün Desire’ın hafıza kapasitesi için çok fazla olduğu belirtilmişti. Bu sebeple güncelleme içerisinde bazı özelliklerin eksik olacağı söyleniyor. Bakalım Desire’ın Android 2.3 performansı ve özellikleri nasıl olacak?

Kaynak:
Tarih:
Hit: 871
Yazar: BlackApple



Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.