HTC’den 12 Megapiksel Kameralı Akıllı Telefon

Microsoft’un mobil pazarda küllerinden doğuşunu simgeleyen Windows Phone 7’nin ilk büyük güncellemesi olan WP7 Mango cihaz üreticilerini hareket geçirdi. Acer ve ZTE başta olmak üzere birçok üretici WP7 Mango’lu akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Bu firmaların arasına katılan son ise, mobil pazarın en dikkat çekici isimlerinden HTC.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan ve WP7’yi yüzlerce yeni özelliğiyle daha da ileriye taşıyan WP7 Mango, HTC’nin iki ileri seviye akıllı telefonunda yer alacak. HTC bu iki telefonu da doğruladı ancak herhangi bir detay vermedi. Gerçi vermesine de gerek kalmadı çünkü WP7 Mango’lu ilk telefon HTC Mazaa’nın özellikleri sızdırıldı.

Çoklu işlem desteği, Internet Explorer 9 ve daha yüzlerce özelliğiyle rakiplerine göz dağı veren WP7 Mango’lu HTC Mazaa’nın en dikkat çekici özelliği ise şüphesiz ki 12 Megapiksel kamerası. Şayet kamera iddiaları doğruysa Mazaa, yüksek çözünürlük fotoğraflar çekebilecek ve bunları RAW formatında kaydedebilecek. Bu özelliklerin yanı sıra cihaz kamerasıyla Full HD video kaydı da yapabilecek.

Resminden ve videosundan gördüğümüz kadarıyla Mazaa 3.5 inç kapasitif dokunmatik ekrana sahip olacak. HTC’nin dönem telefonlarını baz aldığımızda, bu cihazda da ekran tercihinin S-LCD’den yana kullanılması olası.

Mobilereview.com’un Mazaa videosunu aşağıdaki oynatıcan seyredebilirsiniz;

http://www.youtube.com/watch?v=pHYIROKQWCM&feature=player_embedded

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1000
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.