HTC’den Apple’a Karşı Saldırı

Apple, sürekli faydalandığı kendi silahı ile yüzleşmek zorunda kalıyor. Tayvanlı üretici HTC, Apple’a muazzam çapta bir patent davası açmak üzere. HTC’nin talebi ses getirecek türden.

HTC, Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Delawere Eyalet mahkemesine ve Birleşik Devletler Uluslararası Ticaret Komisyonu ITC’ye, Apple hakkında şikayette bulundu. HTC, kendisine ait üç telif hakkının Apple tarafından izinsiz kullanıldığı gerekçesiyle, firmanın satışlarının Amerika’da durdurulmasını talep etti.

HTC’nin sözünü ettiği telif hakları üç kalemde toplanıyor: PDA ve kablosuz iletişim sistemi entegre arayüzü için devre ve işletme yöntemi, frekans bölmeli çoklama kullanarak çok noktadan noktaya iletişim,  emir ve kontrol modülasyonu için metot.

Tayvanlı firma, Apple’ı kendi silahıyla vurmaya niyetli. Gerçi, Apple’ın lobisinin gücü düşünülürse bu fazlasıyla zor. Amerikalı firma Samsung ve HTC’nin, ABD pazarından çekilmesini talep etmiş, Samsung Galaxy Tab 10.1′in satışını Avustralya’da durdurmayı başarmıştı.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 997
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.