Intel Giderek Büyüyor

Dünyanın en büyük donanım şirketlerinden olan Intel gözü doymayan bir canavar gibi büyümeye ve farklı alanlara girmeye devam ediyor.

 

Intel'in mikro işlemcileri birçok üründe kendine yer buluyor. Firma olabildiğince çok pazara girerek büyüme hedefinden asla vazgeçmiyor. Şirketin işlemci piyasasındaki pazar payı neredeyse %80'e ulaşmış durumda.

Ancak bu durum Intel'in büyüme isteğine engel olmuyor. Şirket en son Wind River adlı yazılım firmasını satın alarak büyümekten vazgeçmeyeceğini kanıtladı. 884 milyon dolarlık teklife hayır diyemeyen Wind River yöneticileri şirketlerini hemen Intel'e sattılar.

Sektör analistleri bu satın alma ile birlikte Intel'in akıllı telefonlar ve diğer taşınabilir cihazlar için donanım ve yazılım platformları yapabilir hale geleceğini söylüyorlar. Wind River'ın bundan sonra Intel'in Yazılım ve Hizmetler Grubu'nun bir parçası olacağı belirtiliyor.

Intel hali hazırda danışmanlık, tıp, depolama, VOIP ve ağ güvenliği alanları için yonga satıyor. Wind River'ın katılımıyla birlikte Intel bu alanlara  başlayacak.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 554
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.