Intelden 4 yeni işlemci daha

Intel, Computex'te 4 yeni işlemcisini tanıttı. Yeni nesil işlemciler arasında 'ultra-ince' dizüstülerin yaygınlaşacağının bir göstergesi olarak düşük güç kullanan bir işlemci sürümü ile uygun fiyatlı bir yonga seti de bulunuyor. Intel'in ultra düşük voltajlı (ULV) işlemcileri, daha az enerji tüketerek daha uzun pil ömrüne izin vermenin yanısıra, 2.5 cm'den daha ince ve ağırlıkları yalnızca 1 ila 2,5 kg arasında değişen çok daha hafif dizüstü bilgisayarlar tasarlanmasına olanak sağlıyor. Intel Computex'de ayrıca, isteğe bağlı Intel® My WiFi teknolojisini kullanarak kablosuz bağlanabilen yeni cihazları da duyurdu.

Intel, Tayvan'ın başkenti Taipei'de düzenlenen Computex 2009 fuarında, aralarında 'ultra-ince' dizüstü bilgisayarların temelini atacak düşük güç tüketimli yeni nesil işlemcilerin ve uygun fiyatlı bir yonga setinin de bulunduğu dört yeni nesil işlemci sürümünü tanıttı. Intel Mobil Platformlar Grubu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Mooly Eden, "Ultra düşük voltajlı Intel işlemcilerle güçlendirilen çok ince bir dizüstü bilgisayar, tüketiciler için son derece şık, ince kasalı ve şu anda pazarda eşi bulunmayan bir performans/enerji tasarrufu dengesi anlamına geliyor. Intel, hem uygun fiyatlı satılan hem de çok ince yapıdaki bu cihazlarla gurur duyuyor" diyor.

Intel, 3,06 GHz hızlarla, standart voltajlı (SV) Intel® Core 2 Duo işlemcilerdeki liderliğini pekiştiriyor. Düşük güç tüketimi sayesinde enerji tasarrufu sağlayan bu işlemciler, her zaman daha fazlasını arzulayan iş kullanıcıları ve tüketiciler için ileri seviyede mobil performans sağlıyor. Bu sayede kullanıcılar, çift çekirdek için düzenlenmiş uygulamaların yanı sıra, birden fazla yoğun uygulamayı aynı anda çalıştırdıklarında da performans artışını görme olanağı bulabiliyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 555
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.