Intel’den Exper’e Uluslararası Ödül

Dünyanın en büyük işlemci üreticilerinden Intel, masaüstü, dizüstü ve tablet PC ürünleriyle 2011’e hızlı bir başlangıç yapan Exper’i Ortadoğu, Turkiye ve Afrika bölgesinin ‘En Yenilikçi Bilgisiyar Üreticisi’ seçti. Barselona’da açıklanan ödülü, Antalya’da düzenlenen Exper bayi toplantısında bir törenle alan Exper Genel Müdürü Orhan Korkusuz, bu ödülün Exper’i liderlik hedefine bir adım daha yaklaştırdığını söyledi.

Yenilikçi ürün grubuyla trend teknolojileri bilgisayar tutkunlarına sunan Exper’in başarısı ödüllendirildi. En yeni teknolojiye yaptığı yatırımlarla pazara farklı bir soluk getiren Exper, dünyanın en büyük işlemci üreticisi Intel’in Barselona’da gerçekleştirdiği ödül töreninde, yeni teknolojilerin son kullanıcıya en hızlı şekilde ulaşmasında öncülük etmesiyle yılın en yenilikçi bilgisayar üreticisi seçildi.

Türkiye’de ilk defa onbinlerce öğrenciyi Bilge Pisi ile bilgisayarlı eğitime terfi ettiren, Wireless Dektop serisi ile masaüstünde kullanıcıları kablo karmaşasından kurtaran, SSD’li masaüstü bilgisayarı ile bilgisayar tutkunlarını maksimum hız ve güvenlikle buluşturan Exper, Intel tarafından Ortadoğu, Turkiye ve Afrika bölgesinin en yenilikçi bilgisayar üreticisi seçildi.

Antalya’da 300’ü aşkın Exper bayisi ve iş ortaklarıyla düzenlenen bayi toplantısında bir törenle ödülü takdim eden Intel Türkiye Müşteri Yöneticisi Ferhat Eren ve Intel Kanal Pazarlama Müdürü Cihan Aracman, Exper’in son 6 ayda Türkiye ve bölgesinde yenilikçiliği ve iddiasını en iyi şekilde gözler önüne serdiğini belirterek, “Intel olarak geliştirdiğimiz yeni teknolojilerle tüm müşteri ihtiyaçlarını karşılayabilen en iyi bilgisayar deneyimi sunmak istiyoruz. Exper’le birlikte geliştirdiğimiz birçok teknolojiyi ilk kez pazara sunduk ve sunmaya da devam edeceğiz. Bu anlamda 2. Nesil Intel Core işlemci serisini Türkiye’de ilk kez Exper’le geliştirerek bilgisayar kullanıcılarıyla buluşturduk. Ayrıca Bilge Pisi, SSD’li ve Wireless masaüstü bilgisayarı ve Türkiye’de ilk defa tablet bilgisayarı pazara sunan Exper’in yaptığı yatırımlar, geliştirdiği ürünler ve öncü kimliği ile Ortadoğu, Turkiye ve Afrika bölgesinin en yenilikçi bilgisayar üreticisi seçilmesinden mutluluk duyuyoruz” dedi.

Exper Genel Müdürü Orhan Korkusuz kazandıkları ödülle ilgili olarak, “Türkiye bilişim sektöründeki büyümemizi, Yıldız Holding’den aldığımız güçle hızlı bir şekilde sürdürüyoruz. Intel’den böylesine önemli bir ödülü almaktan dolayı çok mutlu ve keyifliyiz. Bilgisayar pazarı her geçen gün giderek zorlaşıyor ve ancak pazarda fark yaratanlar, yenilikçi olanlar yoluna emin adımlarla ilerliyor. Exper olarak bizi heyecanlandıran bu ödüle layık gören Intel yöneticilerine ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Bu ödül bizi liderlik hedefimize bir adım daha yaklaştırdı. Önümüzdeki dönemde de bilgisayar tutkunlarını yeni teknolojilerle buluşturmaya devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 798
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.