Intelin yeni logoları

Masaüstü bilgisayarlarda kullanılacak olan yeni nesil işlemcilerin markası belli oldu. Daha önce Nehalem kod adıyla bilinen ürünler artık "Intel Core" diye anılacak.

Daha önceleri, yol haritasında Nehalem kod adıyla anılan Intel'in yeni işlemcilerine daha basit bir isim verildi.  Logoları yenilenen ve isimleri "Intel Core" olarak değiştirilen yeni işlemcilerde i7 diye tanımlayıcı bir takma isim de var.

Intel adına konuşan George Alfs, i7 ekinin yüksek seviye masaüstü işlemcileri tanımladığını ifade ederken, daha sonra çıkacak olan işlemcilerde de benzer tanımlayıcı eklerin yer alacağını bildirdi. Extreme Edition olarak bilinen üst seviye işlemcilerde ise logonun zemini farklı bir renkte olacak.

Intel'in son birkaç yıldır Core Duo serisiyle başlattığı ve pek çok "Core" içeren farklı ürünlerini tek bir çatı altında toplamak isteyen şirket, yeni nesil işlemcilerine artık kısaca sadece Core diyecek.

Yongadan yongaya iletişimi sağlayarak çok daha hızlı ve yeni bir mikro-mimariye sahip olan Core i7'ler yılın dördüncü çeyreğinde kullanıcılarla buluşacak. Aynı zamanda Intel tarafından 4 çekirdeğin tek bir silikona yerleştirildiği ilk işlemciler olacak. (AMD bunu Phenom ve Opteron işlemcilerinde uygulamıştı)

Kaynak:
Tarih:
Hit: 788
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.