Internet Explorer 8 Yenilikleri

Microsoft, Internet Explorer 8'e hazırlık için açtığı sitede bazı kilit detaylara açıklık getirdi. Görsel anlatım eşliğinde yeni özellikler için yazımızı okuyun.

Beta 1 aşamasındaki Internet Explorer 8 için hazırlanan internet sitesinde, yeni tarayıcıyla ilgili önemli bilgiler yer alıyor.

Son kullanıcıyı yakından ilgilendiren özelliklerden bir tanesi Aktiviteler (Activites). Sağ tıkla erişilen bir kontekst menüsü olan Aktiviteler, 'bilgi arama' veya 'içerik gönderme' şeklinde iki işleve sahip olacak. Bilgi arama ile örneğin istediğiniz harita servisini Aktiviteler bölümünden kullanarak seçtiğiniz adresin yerini harita üzerinde belirleyebileceksiniz. İçerik gönderme kısmı ise Facebook'ta paylaşma, e-posta olarak gönderme ve blog sayfasında yayınlama gibi görevleri yerine getirebiliyor.
Daha Etkin Araç Çubukları

WebSlices özelliği ise, kayıtlı kullanıcıların tıpkı RSS beslemeleri gibi kullandıkları sitelerin diğer içeriklerini de siteye gitmeksizin tarayıcı üzerinden görüntülemelerine olanak tanıyor. WebSlices ile sık kullanılanlar çubuğuna veya adres çubuğunun altına hızlı erişim bağlantıları da koyulabiliyor.
Image
IE7'de Links adını alan Sık Kullanılanlar çubuğu, yeni Internet Explorer ile birlikte tekrar Favorites ismine dönüyor ve sadece bağlantı adreslerinin değil, site içeriği ve RSS beslemesi gibi bileşenlerin de barınabileceği bir yer haline geliyor.

Image

Daha Güvenli Bir Tarayıcı

Otomatik Çökme Kurtarıcı (ACR - Automatic Crash Recovery) sayesinde herhangi bir çökme durumunda ister komple tarayıcıyı ister sadece çöken sekmeyi kurtarabiliyor.

Image

Internet Explorer 8'in sunacağı bir diğer önemli özellik ise gelişmiş phishing filtrelemesi. Kullanıcıları, önemli giriş bilgilerini ele geçirmek isteyen taklit sitelere karşı uyaran bu filtre, IE8 ile birlikte Güvenlik Filtresi (Safety Filter) adını alıyor. Phishing sitelerinin yanı sıra kötücül yazılım (malware) içeren siteleri de engelleyen yeni Güvenlik Filtresi, artık çok daha hızlı çalışarak kullanıcıya en hızlı ve güvenli içeriği sunuyor.

Image
Kaynak:
Tarih:
Hit: 844
Yazar: angels_demosYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.