İnternet Fenomeni Superonline Kapanıyor

Deyim yerindeyse Türkiye’yi internetle tanıştıran Superonline ilginç bir kararla kapatılıyor. Portal kapanmasına rağmen ‘superonline.com’ uzantılı mail hesapları kullanıma açık kalacak.

Siteye bugün giren ziyaretçiler, karşılarına çıkan pop-up ile oldukça şaşırdı. Sitenin ön yüzüne gelen pencerede: “Şirketimiz iş planları çerçevesinde 01.07.2011 itibariyle Türkiye’nin haber ve eğlence portalı superonline.com’u kapatma kararı aldık. superonline.com’dan e-posta hizmeti alan kullanıcılarımızın herhangi bir sorun yaşamayacaklarını veya durumdan olumsuz etkilenmeyeceklerini  bildirmek isteriz.” açıklamasına yer verilmiş. Yani 1 Temmuz tarihinden itibaren superonline.com  isimli birportal internet aleminde yer almayacak ama bu alan adı üzerinde mail hesabı bulunanlar postalarını sorunsuzca kullanmaya devam edebilecek.

 

 

Açıklamanın detayları başka bir sayfada ise sıkça sorulan sorular tarzında şu şekilde verilmiş:

Uzun yıllardır takip ettiğimiz superonline.com portali neden kapatılıyor?
Cevap: Şirketimizin iş planları ve vizyonu gereği www.superonline.com portalini kapama kararı aldık.

Turkcell grup olarak yerine kendisi mi bir portal açacak?
Cevap: Hayır. Bu konuda şu anda yapılması planlanan başka bir portal projesi bulunmamaktadır.

Site az hit aldığı için mi kapatılıyor?
Cevap: Hayır. Sitenin kapatılması tamamen iş planları doğrultusunda alınmış bir karardır, sitenin hitleri ile ilgisi yoktur.

Superonline.com (PORTAL ) ‘daki güncel haberler, spor- magazin-,sinema haberleri, fotogaleri ve video içerikleri artık yayında olmayacak mı?
Evet. Portal içerisinde yer alan tüm haberler ve içerikler 1 Temmuz itibariyle yayın hayatına veda ediyor.

Portal‘e erişim tamamen kaldırılacak mı?
Hayır. Portal ana sayfasında diğer sitelerimize ve servislerimize yönlendirme yapılacaktır.

Portalden erişebildiğim superposta mail hesabım ne olacak? 
Cevap: Portal üzerinden eriştiğiniz superposta mail hesabınıza yine www.superposta.com adresinden erişebilecek, herhangi bir değişiklik olmadan aynı şekilde kullanabileceksiniz.

Portal üzerinden oynadığım oyunlarda kazandığım puanlar ne olacak?
Eğer Facebook hesabınız ile login olup tavla oynuyorsanız puanlarınız silinmeden aynı şekilde tavla oynamaya devam edebilirsiniz. Eğer Turkcell Superonline kullanıcı ismi ve şifresi ile login olup tavla oynuyorsanız 1 Temmuz itibariyle login olduktan sonra karşınıza çıkan popup içerisine Facebook kullanıcı isminizi yazarsanız puanlarınızı kaybetmeden tavla oynamaya devam edebilirsiniz. Eğer Facebook hesabınız yoksa hemen bir Facebook hesabı alıp tavla oyununa Facebook hesabınızla giriş yapıp oynamaya başlayabilirsiniz.

Turkcell Superonline ADSL / Fiber internet abonesi olmak için Portal ‘e girdim , ne yapmam gerekiyor?
Cevap: Yeni tasarlanan anasayfada bulunan superonline.net kutusuna tıklayın. Turkcell Superonline’ın kurumsal web sitesinde yönlendirileceksiniz. Bu site üzerinden kampanya ve abonelik süreçleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 876
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.