İnternet hızı 5 katına çıktı!

İnternet%20hızı%205%20katına%20çıktı!Telekom'dan yapılan açıklamaya göre bu sayede yüksek trafik alan Google, Facebook, Youtube gibi sitelere, internetin en yoğun kullanıldığı dönemlerde dahi yüklenme yaşanmadan erişim sağlanacak.

HEDEF: 2008 SONUNDA 350 GBPS

Türk Telekom, 2008 yılı sonuna kadar bu hızı 350 Gbps’ye çıkarmayı planlanıyor.

Öte yandan, birbirinden farklı güzergâhlardan alınan internet bağlantısı ile yedeklemeler yapılarak internet kesintileri de engellenecek.
Türk Telekom iletişim ağı yurtdışına uzandı

Türk Telekom, internet yurtdışı çıkış hızını artırmanın yanı sıra, yine aynı amaçla 2007 yılında Londra, Amsterdam ve Frankfurt’ta ses ve veri iletimini kapasitesini arttırarak uluslararası ara bağlantılarını hızlandırıp daha kaliteli hale getiren POP (Point of Presence) noktaları açtı. New York ve Uzakdoğu’da da POP noktaları kurmak amacıyla görüşmeleri devam ediyor. Kurduğu bu network sayesinde Türk Telekom dünyada internet trafiğinin buluştuğu ve değiştiği noktalarda faaliyet gösteren şirketlerle anlaşmalar yaparak, müşterilerinin yurt dışı merkezli internet sitelerine daha hızlı, kolay ve güvenli şekilde erişmesini sağlıyor.

TELEKOM: HEDEFİMİZ 10 KAT HIZ

Konuyla ilgili açıklama yapan Türk Telekom Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Dr. Paul Doany, “Türk Telekom olarak hıza ve teknolojiye yatırım yapmaya devam ediyoruz. İnternet çıkış hızındaki artış 5 kat ile sınırlı kalmayacak, yılsonunda hızı 350 Gbps’ye yükseltmeyi planlıyoruz. Böylece 2005 yılı sonunda 33 Gbps olan internet yurtdışı çıkış hızını 10 kat artırmış olacağız.” dedi
Kaynak:
Tarih:
Hit: 730
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.