Internetini taşı 4 ay bedava kullan

Smile ADSL başlattığı yeni kampanyası ile ADSL hizmet sağlayıcısı olarak kendilerine seçenlere kotalı internet erişimini 4 ay bedava sunuyor.
Alternatif internet hizmet sağlayıcılarından Smile ADSL 31 Aralık'a kadar sürecek yeni bir kampanya başlattı. Kampanya çerçevesinde internet servis sağlayıcısını değişitir Smile ADSL'e geçenler  4 ay boyunca kotalı internet erişim hizmetinden bedavaya yararlanıyor.

Smile ADSL  kotasız internet kullanıcılarını da unutmuş değil. Kotasız internet erişim paketini seçen kullanıcılar ise tam 12 ay boyunca kotasız internet erişimlerini kotalı internet erişimi fiyatına kullanacaklar.

Kampanyadan yararlanmak için 16 aylık kontrat imzalamak gerekiyor. 1 MB kotasız internet hizmeti almak isteyen kullanıcılar ilk 12 ay 49 YTL yerine 29 YTL ücret ödeyecekler. Son 4 ay ise halen tüm internet servis sağlayıcılarının sunduğu fiyattan yani 49 YTL'den faturalandırılacaklar.Ancak abone 16 aydan önce aboneliğini iptal ettirmek istiyorsa kampanya dışındaki ücret ile kampanya arasındaki ücretleri Smile ADSL'e ödemek zorunda.

Modem için ek ücret

Halen Smile ADSL abonesi olanların ve 1 Eylül 2008'den sonra Smile ADSL aboneliğini iptal edenlerin yararlanamayacağı kampanyada modem için ise ek bir ücret ödemek gerekiyor. Internet hizmeti ile birlikte yeni bir ADSL modem almak isteyen kullanıcılar kablolou modem için 49 YTL, kablosuz modem için ise 79 YTL ek ücret ödeyecekler.

Internet servis sağlayıcı nasıl değiştirilir?

Başka bir internet servis sağlayıcıdan hizmet alabilmek için öncelikli olarak hizmet alacağınız telefon numarasına kayıtlı bir ADSL aboneliğinin bulunmaması gerekiyor.

Eğer kayıtlı bir abonelik varsa bunu iptal ettirmeniz gerekli.
Ancak uzu süreli kontratla hizmet alanların abonelik iptali söz kousu değil. Abonelik süresinin sona ermesini beklemeleri gerekiyor.

TTNET aboneleri Türk Telekom müdürlüklerine gidip iki form doldurarak aboneliklerini hemen iptal ettirebiliyor.
Diğer operatörlerden hizmet alanlar da ilgili şirketlere aboneliklerini iptal ettirdiklerini yazılı olarak bildirmek zorunda.

Abonelik iptali gerçekleştirildikten sonra ise yeni servis sağlayıcıya başvurup hizmet almaya başlayabilirsiniz.

Bu durumda internet hizmetleri arasında minimum 2 günlük bir kesinti yaşayacaksınız. Bu süre seçeceğiniz servis sağlayıcısının hizmet kalitesine göre 7 güne kadar uzayabiliyor.
Kaynak:
Tarih:
Hit: 664
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.