İnternette savaş başladı

Microsoft'un Yahoo'ya yaptığı 44.6 milyar dolarlık teklif Google'a yaramadı!

Microsoft’un yaptığı 44.6 milyar dolarlık teklifi safdışı etmek isteyen Yahoo, Google ile işbirliğini tekrar gündeme getirdi. Microsoft’un Yahoo’ya teklifinin açıklandığı gün Google hisseleri yüzde 9 düştü

18 aydan bu yana devam eden ve geçtiğimiz cuma günü Microsoft’un Yahoo’ya yaptığı 44.6 milyar dolarlık teklifle yeni bir evreye giren Microsoft’un Yahoo’yu satın alma girişimi, Yahoo ile Google işbirliğini ön plana çıkardı. Yapılan bu yüksek teklife karşın Yahoo’nun stratejisine ilişkin bilgi sahibi bir kaynak, şirketin Microsoft’un 44.6 milyar dolarlık satın alma teklifini geri çevirmek için Google ile işbirliğine gitmeyi düşüneceğini açıkladı. Kaynak, Yahoo yönetiminin Microsoft’un teklifine bir alternatif yaratmak için Google ile aylar önce yaptığı görüşmeleri yeniden başlatmayı planladığını söyledi.

HİSSE BAŞINA 31 DOLAR

İki ayrı kaynağa göre, Microsoft’un hisse başına yaptığı 31 dolarlık teklif, şirketin değerinin altında. Microsoft internette Google’a karşı daha iyi rekabet edebilmenin yollarını ararken Microsoft’un bu nedenle Yahoo’yu satın alma girişimi Google’ı da zor durumda bıraktı. Şirket hisseleri teklifin açıklandığı gün yüzde 9 oranında değer yitirdi.


Kaynak: chip
Tarih:
Hit: 2783
Yazar: SilenC3Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.