İnternette ucuz tarife yarışı

 

Telefondan sonra internet pazarında da rekabet hız kazandı.

TTNet dışında diğer şirketlere de ADSL üzerinden internet hizmeti verme hakkı tanınmasıyla servis sağlayıcılar ucuzluk yarışına girdi. İnternet servis sağlayıcıları ADSL şirketleri de kota artırarak, yıllık sözleşme yapanlara indirim sunarak ya da ücretsiz modem vererek müşteri kapmaya çalışıyor. Artan rekabet, tüketicinin daha kaliteli internet hizmetini daha ucuza almasını sağlıyor.

Türkiye'de internet abonesi sayısı 5 milyonu buldu. Netone Genel Müdürü Cem Çelebiler, büyük genç nüfusa rağmen bu rakamın az olduğunu söyledi. İnternetin öneminin anlaşılmasıyla birlikte bu rakamın çok daha büyüyeceğini belirten Çelebiler, bunun da sektör için büyük bir potansiyel oluşturduğunu kaydetti.

Altyapı yatırımlarına ağırlık vererek internet bağlantı hızını yükselten Netone Telekom, pazarın önemli oyuncularından biri haline geldi. Türk Telekom ile ortak çalışmalara imza atan ve Turk.net'i satın alan şirket, kampanyalara ağırlık veriyor.

Yaklaşık 12 yıldır piyasada faaliyet gösteren Netone Telekom, özel telekom şirketleri arasında sürekli büyüyen az sayıdaki firmadan biri. Sabırlı ve ısrarlı davranarak bugünlere geldiklerini belirten Cem Çelebiler, "Zor günler atlattık." şeklinde konuştu.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 761
Yazar: slam44Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.