iOS 4.3.3 Kırıldı

Apple, geçtiğimiz günlerde iOS 4.3.3 sürümünü kullanıcılara sundu. Bu sürümün geliştirimesindeki temel amaç, kullanıcıların konum bilgilerini takip eden sistemi değiştirmekti. Çünkü Apple, bir anda casusluk iddialarıyla karşı karşıya kalmıştı.

 

Aslında Apple, iOS 4.3 ile çok uğraşmak durumunda kaldı. iPad 2 ile birlikte yayınlanan iOS 4.3, iPod Touch 4 modelinde sorunlar yaratınca iOS 4.3.1 yayınlanmıştı. Bir süre sonra kullanıcılardan iPad ve iPhone 4′ün 3G bağlantısı konusunda şikayetler gelince Apple, iOS 4.3.2′yi yayınlayarak bu sorunları çözdü. Son olarak da takip iddialarına karşılık olarak konum servislerini düzenleyen iOS 4.3.3 yayınlandı.

Bu güncellemelerin her biri 600MB’ın üzerindeydi. Fakat bu birbirlerinden çok farklı olduklarını göstermiyor. Sonuç olarak tüm sürümler iOS 4.3′ü temel alıyor. Bu sebeple iPhone Dev Team‘in yayınladığı redsn0w jailbreak, ilk olarak iOS 4.3.1 için yayınlanmış olsa da diğer sürümlerle de çalışıyor. Geçtiğimiz haftalarda iOS 4.3.2 desteğini açıklayan ekip, iOS 4.3.3 ile de aynı programın kullanılabildiğini belirtti.

iPhone, iPod Touch ve Apple TV modelleriyle kullanılabilen bu jailbreak, sadece iPad 2′yi desteklemiyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 998
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.