iOS 5 Beta 3 Yayınlandı ve Kırıldı

Apple, yeni mobil işletim sistemi iOS 5’te artık sonlara yaklaşıyor. Haziran ayında duyurulan iOS 5’in Beta 3 versiyonu da dün itibariyle geliştiricilere sunuldu. Bundan sonraki süreçte bir Gold Master sürümü gelmesi ve ardından iOS 5’in final haliyle kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Beta 3 sürümünde kayda değer bir değişiklik yok. Beta 2’nin üzerine herhangi bir özellik eklenmemiş ya da çıkarılmamış. Ancak hız ve stabilite açısından aşama kaydedildiği belirtiliyor. Performans sorunları halledilmiş ve genel hız artmış. Önceki versiyonu göre daha az sorun olmasına rağmen halen küçük problemlerin olduğu belirtiliyor.

Bazı geliştiricilerden gelen bilgilere göre Apple, iPhone butonunu kullanımdan kaldırmak yolunda da adımlar atmış. Apple’ın dokunmatik ekran üzerinden ses ayarı ve kilit gibi işlemleri yönetebilmeye olanak sağlayan yeni bir özellik üzerinde çalıştığı belirtiliyor. Bu da bir sonraki iPhone’da fiziksel tuşlar bulunmayacağı yönündeki söylentileri tekrar alevlendirebilir.


Bu arada iOS 5 beta 3’ün yayınlanmasından kısa bir süre sonra jailbreak de geldi. Snowbreeze 2.8, iOS 5 beta 3’ü kırabiliyor.

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ddUC1zfxFVQ

Kaynak:
Tarih:
Hit: 931
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.