iOS 5 Turbo SIM Kullananları Üzecek

Apple, geçtiğimiz günlerde iOS 5 beta 2 sürümünü yayınlamıştı. Geliştiriciler için yayınlanan bu sürüm, bazı iyileştirmeler ve yenilikler içeriyor. Kablosuz senkronizasyon özelliğiyle ilgili bazı detayları sizlerle paylaşmıştık.

 

iOS 5 beta 2’yi kullanan geliştiricilerden bilgiler geldikçe detaylar da artıyor. En son gelen bilgiler unlock işlemi yapan kullanıcıları üzecek bilgiler içeriyor.

Bir geliştiriciye göre iOS 5 beta 2, halen iOS 4.3.3 için çıkan yazılımlarla Jailbreak edilebiliyor. RedSnow 0.9.8b1 sürümüyle iOS 5 beta 2’yi kırmanın mümkün olduğu söyleniyor.

 

Ancak jailbreak yapmaya izin veren beta 2, unlock işlemini bloke etmek için çalışmalar yapmış gibi görünüyor. Birçok farklı geliştiriciden gelen bilgiler, iOS 5 beta 2 ile Gevey SIM’in çalışmadığını bildiriyor. Tabii bu ABD gibi kilitli iPhone satan ülkelerden iPhone 4 alanlar için oldukça kötü bir haber. Çünkü yakın zamanda cihazları kullanılamaz hale gelebilir. Tabii iOS 5’in kapsamlı yeniliklerinden mahrum kalıp iOS 4.3 kullanmaya devam ederlerse sorun yok.

Apple, geçtiğimiz haftalarda kilitsiz iPhone 4 satışına başlamıştı. Bun hamle üzerine bazı kullanıcılar kilitli iPhone 4’ler için de resmi bir güncelleme yayınlanabileceği umudunu taşıyordu. Ancak görünüşe göre Apple Gevey SIM’lerden tümüyle kurtulmaya karar vermiş. Belki de Apple, iPhone 5 ile birlikte kilitli iPhone satışlarına da noktayı koyabilir.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 839
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.