iPad 3G’ye Telefon Özelliği!

ir iPhone olduğu ve arama-SMS gibi özelliklere sahip olacağı belirtiliyordu. Fakat Apple, şimdiye kadar iPad 3G’ye böyle özellikler koymayı düşünmedi.

İlk iPad tanıtıldığında hayal kırıklığı yaratan durumlardan biri de SIM kart kullanmasına rağmen bu cihazın arama ve SMS özelliklerini kullanamamasıydı. Nitekim Apple’dan sonra pazara giren firmalar cihazlarında bu özelliğe yer vermişti. Samsung Galaxy Tab’i buna bir örnek olarak gösterebiliriz.

Tablette telefonla konuşma özelliği pek kabul görecek gibi olmasa da SMS’ler oldukça faydalı olabilir. Apple’ın iOS 5 ile birlikte piyasaya süreceği iMessage uygulaması da iPad, iPhone ve iPod touch arasında mesajlaşabilmeyi mümkün kılacak. Bu durum bize Apple’ın da iPad’de mesajlaşmaya sıcak baktığını düşündürüyor.

Peki iPad’de SMS kullanmanın Jailbreak’li bir çözümü yok mu? İlginçtir ki iOS cihazlarının birçok engellerini aşmayı başaran yazılımcılar iPad’in bu durumuna bir çare bulamadı. Ta ki iPhoneIslam ekibi PhoneIt-iPad uygulamasını geliştirene kadar.

Daha once iPhone 3GS’te FaceTime özelliğini aktif eden bir çözüm geliştiren iPhoneIslam, bu kez adını iPad’e SMS ve arama özelliklerini getiren uygulama ile duyurdu.

Jailbreak yapılmış iPad 3G’ler üzerinde çalışan PhoneIt-iPad adlı uygulama, iPhone’da olduğu gibi iPad ile de GSM şebekesi üzerinden arama yapabilmeyi ve SMS mesajları gönderebilmeyi mümkün kılıyor.

Cydia üzerinde indirmeye sunulmuş olan uygulama, 20 Dolar fiyatla satılıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=-36qTeAdDMI&feature=player_embedded

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1708
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.