iPad’e Özel Facebook Uygulaması

İddialara göre Facebook mühendisleri, şu anda yoğun bir şekilde iPad’a özel Facebook uygulaması üzerinde çalışıyor. Genel anlamda tamamlanan uygulama şu anda test aşamasında.  Küçük bazı hatalar giderildikten sonra, uygulama App Store’daki yerini alacak. New York Times’ın aktardığına göre ise uygulama en geç önümüdeki hafta sonunda yayımlanmış olacak.

Facebook uygulaması ile ilgili ilginç bir notla başlayalım; takip edenler hatırlayacaktır, Mark Zuckerberg son iPad etkinliğinde, iPad’in mobil bir cihaz olmadığını bu yüzden iPad’e özel bir ilgi göstetmeyeceklerini söylemişti. Ama genç patronun fikri değişmiş olacak ki uygulamanın geliştirme sürecinde birebir katkıda bulunuyor. Yaklaşık 1 yıldır sürdüğü iddia edilen  geliştirme süreci, sıra dışı bir iPad uygulamasıyla karşılacağımızın sinyallerini veriyor.

New York Times tarafından aktarılan bilgilere göre, Facebook uygulaması önemli ölçüde geliştirilmiş fotoğraf ve video deneyimi yaşatacak. Fotoğraf ve videolar aıl çözünürlüğünde tam ekran olarak görüntülenebilecek. iPad 2′deki çift kameranın avantajlarından faydalanacağı düşünülen uygulama sayesinde kullanıcılar cihazla çektikleri fotoğraf ve videoları doğrudan Facebook’a yükleyebilecek. İPhone uygulamasıyla tek benzer yönü ise uygulamanın arayüzü yerleşimi ve yerleri olacak. Ayrıca uygulama dışında tarayıcı üzerinden iPad’le Facebook’a girilmesi durumuna karşı sitenin mobil verisyonu da yenileniyor.

Hem Facebook, hem de Apple cephesinden, uygulamaya ilişkin bir açıklama yapılmıyor. Bu da uygulamanın gerçekten sıra dışı bir performans sergileyeceği ve sadece Facebook uygulaması için iPad almaya yönelecek kullanıcılar olabilir yorumlarına neden oluyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 588
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.