iPhone 3G S Sahipleri Çokta Mutlu Değil

Pek çok web sitesi ve bazı şikayetler, iPhone 3G S'nin ısınma problemi olduğu konusunda birleşmiş görünüyor. Bu ısınma sorunu basit düzeyde değil: Isınmanın iPhone 3G S'nin kapağına zarar verdiği dahi konuşuluyor.

PC World Amerika edisyonundaki editörlerimizin bu konudaki görüşleri şu şekilde: "Bu şikayetleri kaynağında incelemeye karar verdik. 16 gündür incelediğimiz iPhone'da benzer bir problem ile karşılaşmadık. iPhone'un tüm sınırlarını zorladık. iPhone 3G S şarj olurken; GPS kullandık, MP3 dinledik, 3G bağlandık, hatta Bluetooth hoparlörle konuşma bile yaptık. Yine de, kayda değer bir ısınma izine rastlamadık. Sahip olduğumuz iPhone, pek çok akıllı cihazdan serin gözüküyordu.

Diğer bir iddia ise; Wi-Fi ve 3G kombinasyonuyla oyun oynamanın inanılmaz bir ısı verdiği yönündeydi. 20 dakika Real Racing oynarken, WiFi ile bağlantı kurduk. Telefon hafifçe ısındı, ancak bu da önemli bir seviyede değildi.

Biz de karşılaştırma yapmak için benzer uygulamaları dizüstü bilgisayarlar ve netbooklarda denemeye karar verdik. Hepsi, iPhone 3G S'den daha fazla ısındı. MacBook Air'de denemelerimize konu oldu. Aynı iddialar, daha abartı biçimde Macbook Air için de ortaya atılmıştı. Isının, ultra-portatiflerin içini eritebileceği bile iddia ediliyordu. Testlerimiz, bu iddiaların da fazlasıyla abartılmış olduğunu ortaya koydu. 5 yıllık emektar pille, MacBook Air'ı 2.5 saat boyunca sorunsuz çalıştırdık."

 iPhone 3G S test sonuçları:

Ortam ısısı: 25 derece
Şarj edilmezken uyku durumu ısısı: 31 derece ön/arka kapak ısısı
1 dakika video kaydı: 31 derece ön/arka kapak ısısı
1.5 dakika video kaydı: 31.2 derece ön/arka kapak ısısı
6 dakika video kaydı:
Ön kapak 31.4, arka kapak 34 derece
4 dakika GPS/Wi-Fi uygulaması, şarj durumunda: 34 derece ön, 36 derece arka kapak ısısı
15 dakika GPS/Wi-Fi şarj durumunda: 35.5 derece ön,37 derece arka kapak ısısı
8 saat uyku durumundan 5 dakika sonra, şarj edilirken: 33 derece ön/arka kapak ısısı
8 saat uyku durumundan 8 dakika sonra, şarj edilirken: 33 derece ön/arka kapak ısısı

Editörler son olarak şunu ekliyor: "Elbette daha ağır uygulamalardan sonra, iPhone'muzun ısısı biraz artıyor. Yine de vücut ısımıza ancak yaklaşıyor. Hiçbir durumda renk kaybı yaşanmadı. Evet ağır uygulamalardan sonra iPhone biraz ısınıyor, ancak kesinlikle çok ısınmıyor. Bu da, söylentilerin bazen fazla abartılabildiğini ortaya koyuyor."
Kaynak:
Tarih:
Hit: 547
Yazar: rapidhacker550Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.