iPhone 3GS de Sorunlar Bitmiyor

Apple, Dünya gelişimciler konferansında, iPhone 3GS'in 7.2 Mbps HSDPA desteğine sahip olduğunu belirtmişti. Peki iPhone'nun 3G hızı ne kadar?

iPhone 3GS'in 3G teknolojisinde UMTS yongasının maksimum upstream hızının 384 Kbps olduğunu biliyor musunuz? Evet, 7.2 Mbps uydu bağlantısına sahip olabilecek cihazın maksimum 3G upstream hızı 384 Kbps.

Telekomünikasyon operatörleri ve internet servis sağlayıcılar hızlarının genellikle çok hızlı olduğunu iddia eder. Ama bu hızın cihazın kullandığını ağ yongası ile sınırlı olduğunu bilmelisiniz. Apple, iPhone üzerinde kullandığı yongaları gizliyor. Telefonun 3G özelliği olsa da yonganın hız desteği düşük olduğu için telefon 3G'nin gerçek performansından uzak. Kim 30 saniyelik bir videoyu upstream için 5 dakika bekler.

Apple ve AT&T'in daha önceki röportajlarına göre, uygulamalarda WiFi ağının kullanılmasının istendiği ve 3G ağının kullanılamayacağı söylenmişti. AT&T ve Apple'ın açıklamaları sayesinde yeni iPhone ile 3G kullanımı oldukça az aslında. iPhone üzerinde 3G ağınızı açtırmadan, bir daha düşünmenizde fayda var.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 302
Yazar: rapidhacker550Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.