iPhone 5 Köklü Bir Değişim Geçirecek mi?

Bu yıl geleneksel iPhone lansman tarihini boş geçen Apple, WWDC’de iOS 5’i tanıttı. Aylar öncesinden iPhone 5’in sonbaharda geleceğinin konuşulması bu durumu şaşırtıcı kılmadı. iOS 5’in çıkış tarihi olarak da sonbahar aylarının gösterilmesi iPhone 5 hakkındaki iddiaları daha güçlü hale getirdi.

Açıkçası uzunca bir süredir ortalıkta dolaşan o kadar çok iddia var ki, iPhone 5’in nasıl bir yapıya sahip olacağını sadece Steve Jobs ve John Ive biliyor olsa gerek. Çünkü iddiaların hiçbiri, birbiriyle uyuşmuyor.

Bu konuyu en son bıraktığımız noktada iPhone 5’in kapsamlı bir değişikliğe sahip olmayacağı ve sadece donanımsal açıdan ileri gideceği konuşuluyordu. iPad’de kullanılan A5 işlemci ve 8MP kamera söylentiler arasında yer alıyordu.

Ancak BGR’ın ortaya attığı iddialar konuyu yeniden tasarım değişikliğine getirdi. Daha önce ekran boyutunun değişeceği, kıvrımlı cam arka kapak olacağı ve hatta arka kapağın iPod touch gibi metal olacağı konuşulmuştu.

BGR ise tasarım konusunda bir bilgi vermemekle birlikte radikal bir değişim yaşanacağını iddia ediyor. Sitenin farklı kaynaklara dayandırdığı haberinde iPhone 4’ün tasarımında radikal değişiklikler yapılarak yeni iPhone’un hazırlandığı belirtiliyor.

Site ayrıca çıkış tarihinin de beklendiğinden erken olabileceğini ve Ağustos ortasında iPhone 5’in tanıtılma ihtimalinin yüksek olduğunu iddia ediyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 563
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.