iPhone 5’e Çift LED Flaş Desteği Geliyor

Apple iPhone 5’in çıkış tarihi yaklaştıkça ortaya atılan iddialar da artıyor. Uzak Doğu’dan gelen son söylentilere göre, iPhone 5’te çift LED flaş desteği olası görünüyor.

DigiTimes’ın iddiaları, Apple’ın  yeni nesil iPhone’da, çift LED flaş desteğine yer vereceğine işaret ediyor. Tayvan merkezli LED flaş üreticileri, Everlight Elektronik, Edison Opto ve Lite-On Technology’nin ise iPhone 5 üretimi boyunca Apple’ın en büyük tedarikçileri olacağı belirtiliyor. DigiTimes, Asya tedarik zinciri içindeki haber kaynağının çok iyi konumda olmasına rağmen konu Apple olunca firmalar iddiaları reddettiğini ifade etti.

Everligt ve Lite-on zaten bir süredir dünyadaki cep telefonu üreticilerinin tedarik zincilerinden olduğunu, bu kanallarla dağıtımlarını güçlendirdiklerini belirterek konu hakkında ipucu vermekten kaçınıyor. Diğer yandan yüksek güçlü LED flaş konusunda uzmanlaşmış kaynaklardan Edison, LED flaş siparişi veren dünyada marka haline gelmiş cep telefonu üreticisinin büyük ihtimalle Apple olduğunu belirtti.

AppleInsider ise Apple’ın Philips Led flaş siparişlerini, son aylarda önemli ölçüde azalttığını, iPhone 5’in LED flaş üretimi için başka bir şirketle anlaşılmış olabileceğini bildirmişti. Bu iddilarla birlikte Tayvanlı bu 3 donanım üreticisine siparişlerin Apple tarafından geçildiği ve Apple iPhone 5’te çift  LED flaş desteği geleceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 398
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.