iPHONE PSP den iyi

iPhone PSP'den daha iyi: Bu söz kime ait?

Bu söze katılabilir ya da katılmayabilirsiniz... Ama söyleyene çok şaşıracaksınız.

iPhone henüz piyasaya çıkalı 2 yıl bile olmadan oyun konusunda yetenekleri pek çok kullanıcının dikkatini çekmeyi başardı. Super Monkey Ball, Wolfenstein 3D ve Metal Gear Solid Touch gibi iPhone oyunları ise oyuncuların uzun zamandır beğenisi topluyor. Geçtiğimiz günlerde bir röportaj sırasında eski bir Sony çalışanı olan Sebastien Rubens, PSP için oyun geliştiren üçüncü parti firmaların yeterince etkin olmadıkları ve Sony'nin onları fazlasıyla yönlendirdiğine inandığını açıkladı. Rubens ayrıca iPhone için oyun geliştirme imkanlarının PSP'ye göre çok daha geniş özelliklere sahip oluğunu ve kullanımlarının da çok daha kolay olduğunu söyledi. Rubens Apple'ın dağıtım kanallarını çok daha verimli kullanıyor olmasının, iPhone'un yeni nesil taşınabilir oyun cihazları arasında en iyisi olmasına katkıda bulunduğunun da altını çizdi. 

iPhone PSP'den daha iyi: Bu söz kime ait?

Bu söze katılabilir ya da katılmayabilirsiniz... Ama söyleyene çok şaşıracaksınız.


iPhone henüz piyasaya çıkalı 2 yıl bile olmadan oyun konusunda yetenekleri pek çok kullanıcının dikkatini çekmeyi başardı. Super Monkey Ball, Wolfenstein 3D ve Metal Gear Solid Touch gibi iPhone oyunları ise oyuncuların uzun zamandır beğenisi topluyor.

Geçtiğimiz günlerde bir röportaj sırasında eski bir Sony çalışanı olan Sebastien Rubens, PSP için oyun geliştiren üçüncü parti firmaların yeterince etkin olmadıkları ve Sony'nin onları fazlasıyla yönlendirdiğine inandığını açıkladı. Rubens ayrıca iPhone için oyun geliştirme imkanlarının PSP'ye göre çok daha geniş özelliklere sahip oluğunu ve kullanımlarının da çok daha kolay olduğunu söyledi. Rubens Apple'ın dağıtım kanallarını çok daha verimli kullanıyor olmasının, iPhone'un yeni nesil taşınabilir oyun cihazları arasında en iyisi olmasına katkıda bulunduğunun da altını çizdi.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1256
Yazar: DentistYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.