iPhonedan Daha Kötüsü Yok

Apple iPhone için uygulama geliştiren ve aynı zamanda bir hacker olan Jonathan Zdziarski, cihazın güvenlik sistemine verdi veriştirdi.

iPhone için uygulama geliştiren ve veri kurtarma işi de yapan Jonathan Zdziarski, bu cihazın güvenlik önlemlerinin inanılmaz bir şekilde başarısız olduğunu belirtti. Zdziarski iPhone OS v3.0'ın daha önceki sürümlere göre biraz daha iyi olduğunu fakat güvenlik konusuna gelindiğinde birkaç ufak yazılım ile bir iki dakika içinde kırılabilecek kadar zayıf olduğunu söyledi.

"Şundan eminim ki, daha önce hiç bir geliştirici iPhone'un güvenlik sistemi kadar kötü ve işe yaramazını görmemiştir." şeklinde konuşan Zdziarski cihazın iş dünyası için kullanılmasının çok büyük bir tehlike arz ettiğini iddia etti.

Zdziarski'nin bu söyledikleri, Apple COO'su Tim Cook'un iPhone'un iş dünyası için biçilmiş kaftan olduğu şeklindeki söylemlerine taban tabana zıt duruyor. Dünyanın en büyük 100 şirketinden yirmisinin 10000 adet, dünya çapında birçok hükümetin ise 25000 adet iPhone aldığı göz önünde bulundurulursa Zdziarski'nin sözlerini bir kez daha düşünmekte fayda var.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1268
Yazar: rapidhacker550Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.