iPhone’nun Yeni Hedefi Neresi?

Distimo analist şirketi geçtiğimiz ay içerisinde yaptığı araştırma ile iPhone’nun yeni hedefini tüm dünyaya gösterdi. iPhone cihazını alan kullanıcıların yüzde 95’a yakını App Store üzerinden uygulama indiriyor. Bu uygulamaların hepsi ücretsiz değil. Tabii ki ücretli olan uygulamalarda iPhone kullanıcılarının ilgisini çekiyor. Araştırma firmasının yaptığı araştırmaya göre geçtiğimiz altı ay göz önüne alındığında Avrupa’da ki iPhone kullanıcılarının uygulama indirme oranlarının Fransa ve Almanya’da büyük düşüş göstermiş. Asya’da ki durum ise tam aksi. Çin kullanıcılarının uygulama indirme oranı günden güne artmaya devam ediyor.

Güney Kore’deki iPhone uygulaması indirilme sayısı Fransa ve Almanya’dan daha fazla. Kore kullanıcılarının oyun indiremediğini söylememizde fayda var. Kore’li kullanıcılar oyun dışındaki diğer uygulamalar ile Fransa ve Almanya’yı indirilme sayılarında geçmiş durumda. Hele bir de oyun indirebilseler, sonucu tahmin edemiyorum.

Uzak doğudaki bu artışa tabii ki Çin de katılmış durumda. iphone uygulama pazarına baktığımızda Çin, Amerika’dan sonra ikinci sıraya oturmuş durumda. Bu işin bir de mali yönü var aslında. Amerika’daki iPhone uygulaması averaj satış rakamına baktığımızda1,48 dolar olduğunu görüyoruz. Asya’da ise durum farklı. Asya kullanıcılarının indirdikleri uygulama averaj fiyatı 2,62 dolar. Bu durum Asya’yı Apple’ın yeni hedefi haline getirmiş durumda.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 639
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.