İşlemci piyasasında hareketli günler

Son zamanlarda işlemci piyasasında oldukça hareketli günler yaşanıyor. Intel'in planlarının açıklanmasının ardından AMD de performans arayan oyunculara yönelik işlemcilerle geliyor...

Centrino 2'nin duyurulmasının ardından önceki gün Larrabee ile ilgili detayları da paylaşan Intel bu hareketliliğin habercisi olmuştu. AMD de performans arayan oyuncular için yeni grafik işlemcilerini duyurarak rekabette ben de varım diyor.

Yeni 790GX yonga seti, halen kullanılan üst sınıf 790FX'in devamı niteliğinde ve oyun tutkunlarını hedefliyor. Phenom işlemcilere dayalı sistemlerde, 3.0 GHz'in üzerinde bir hızla kullanılabilecek olan yeni işlemci ailesinde "Advanced Clock Calibration" denilen bir AMD teknolojisi kullanılıyor. Bu da oyunseverlere 2.5 GHz'lik bir işlemciyi 3.2 GHz seviyesine kadar overclock imkanı tanıyabiliyor.

790GX ailesi ATI Radeon HD 3300 grafik işlemciyle bütünleşebiliyor. Aynı zamanda ATI Radeon HD 4800 serisiyle de kullanılabiliyor.

Asus, Foxconn ve Gigabyte gibi ana üreticiler de anakartlarda 790GX'i destekliyorlar. AMD bu sistemlerin Intel'in aynı seviyedeki P45 ailesinden 90$ civarında daha ucuza satılacağını da bildiriyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 652
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.