ISS 3 Yılda 3.500 Kişiyi İşe Aldı

ISS Türkiye, çalışan kadrosunu genişletmek için 3 yıldır İstanbul ve çevresinde belirlenen mevkileri dolaşan ISS Kariyer Minibüsü ile personel adaylarıyla görüşmeler yapıyor ve başvuruları topluyor.

Dünyanın en büyük tesis yönetim şirketi olan ve ülkemizde 22.000'in üzerinde çalışanla hizmet veren ISS, yeni çalışanları bünyesine katmak için çok özel bir çalışma gerçekleştiriyor. 3 yıldır devam eden ve "ISS Personel Temin Minibüsü" adı verilen uygulama kapsamında, ISS insan kaynakları uzmanları, İstanbul ve çevresindeki bölgeleri dolaşıp personel adaylarıyla görüşmeler yapıyor. İş ve kariyer olanakları hakkında bilgi veren bu çalışma aynı zamanda çalışmak isteyen kişilerin başvurularını da topluyorlar.

Uğradığı her durakta büyük ilgi gören ISS Personel Minibüsü, günde 200, ayda ise 5.000'e yakın iş başvurusu alıyor. ISS, yılın ilk 6 ayında Personel Minibüsü aracılığıyla topladığı 30.000'e yakın başvuruyu değerlendirdi ve bunlardan 500'üne bünyesinde görev verdi. ISS, yıl sonuna dek 2.000 kişiye daha iş olanağı sunarak toplam çalışan sayısını 24.000'e çıkartacak. Şirketin 2012 yılı hedefi ise 40.000 kişiye ulaşmak.

ISS Personel Temin Minibüsü, İstanbul ve çevresinde belirlenen alanları dolaşarak, muhtarlık ve belediyelerle ortak çalışıp, saptanmış bulunan mevkilerde mobil ofis düzeni kuruyor ve personel adaylarıyla görüşmeler yaparak başvuru formları doldurtuyor. Adaylar, ISS Türkiye'nin personel havuzuna kaydediliyor ve sonrasında uygun projeler için işe alım gerçekleşiyor. Bu sayede, ISS'e iş başvurusu yapabilmek için kilometrelerce yol yapamayan, başvurusunu şirkete ulaştıramayan ya da ISS'i tanımayan kişilere iş olanağı sağlanıyor. ISS Personel Minibüsü'nün belirli bir rotası bulunmuyor. Genel olarak, açılacak olan yeni projelere yakın yerlerde, belirlenen mevkilerde ISS tanıtılarak, kariyer fırsatları anlatılıyor ve başvurular alınıyor. Bu yolla geniş bir kesimin ISS Türkiye'nin sunduğu iş ve kariyer fırsatları hakkında bilgi sahibi olması sağlanıyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 347
Yazar: rapidhacker550Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.