iTunes Festivali Başladı

2007‘den bu yana her yıl düzenli olarak yapılan iTunes festivali, dün itibariyle Londra’da başladı. Apple tarafından düzenlenen festival, 31 gece sürecek ve toplam 62 şarkıcı ve grup sahne alacak.

Apple, online ve fiziksel mağazalarından ürün satın alan kullanıcılarına bilet kazanma imkanı sunuyor. Ancak İngiltere’ye gitme şansı olmayan kullanıcılar için de bir çözüm mevcut. Daha önceki yılların aksine Apple bu yıl iTunes festivali için ibr uygulama geliştirmiş. iPod touch, iPhone ve iPad kullanıcılarına sunulan uygulama sayesinde tüm festival canlı olarak izlenebiliyor. Ayrıca Mackullanıcıları da hazırlanan özel sayfadan festivale konuk olabiliyor.

Ancak App Store’a girmek için acele etmeyin. Konser Türk kullanıcılarına hitap etmiyor. Türkiye App Store’da iTunes Festival uygulaması bulunmadığı gibi Mac üzerinden konser izlenmek istendiğinde de ´bu hizmet ülkenizde kullanılamamaktır´ uyarı yer alıyor.

Tabii başka bir ülkenin App Store’una kaydolduysanız ya da farklı bir DNS kullanıyorsanız şansınız olabilir. Festivalde: Coldplay, Linkin Park, My Chemical Romance, Foo Fighters, Moby gibi önemli isimler sahne alacak.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 618
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.