Jobs, Apple’a Dönmek İçin Gün Sayıyor

Steve Jobs’un sağlık sorunları, onu en çok sevdiği şey olan Apple’dan daha önce bir kez uzaklaştırmıştı. İlkinde hastalığı hızla yenen ve toparlayan Jobs dönüşünde iPad efsanesinin altına imzasını koyarak şirketi ikinci kez ayaklandırmayı başardı. Bunun ne kadar büyük bir adım olduğunu, hala tabletlerden ve uygulama mağazalarından ne kadar çok bahsedildiğini düşününce daha iyi anlayacaksınızdır.

Apple ilkinde hastalığı yense de bir kez daha hastalığın pençesine yakalanan Jobs, bu kez yetkilerini Tim Cook’a devrederek şirketle olan organik bağını tamamen koparmadan hastalık iznine ayrıldı. Ancak yine uzaktan da olsa şirketin geleceği ile ilgili önemli kararlarda etkin rol almayı ve özel tanıtımlarda boy göstermeyi ihmal etmiyor. Bunu en son örneğinin iPad 2’yi şahsen tanıtmasıyla yaşadık. Hatta Jobs’un yokluğunda, Apple ürünlerine tüketicilerin tepkisinin ne olacağı yönünde piyasa araştırmaları bile yapıldı. Wozniak konuyla ilgili olarak Jos’un yokluğunda kar ederek sınavı sorunsuz  geçtik şeklinde bir röportaj verdi.

 Hayranlarının cevabını en çok merak ettiği soru, “Jobs Apple’daki görevine tekrar dönecek ve yeni efsanelere imza atacak mı?” bu sorunun cevabını halefi Tim Cook verdi.  Cook’un belirttiğine göre Steve Jobs tekrar görevinin başına dönmek için sabırsızlanıyor. Jobs’ı belirli aralıklarla ziyaret eden Cook, şirketle ilgili çok önemli kararlar arefesinde onun da görüşlerini aldıklarını belirterek; “halen hasta ancak ancak belirli zamanlarda kendisini ziyaret ediyoruz. Büyük stratejik kararlarda katkısı hala yadsınamayacak boyutta, her seferinde tam zamanlı olarak işin başına geçeceği günü iple çektiğini söylüyor.” dedi.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 702
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.