Karşınızda Firefox 5 Beta 1

 

Firefox 5 için ilk beta yayınlandı: Yenilikler, ilk test sonuçları ve indirme bağlantısı...

Mozilla, Firefox 4'ün ardından, Chrome'da da olduğu gibi, "kanal değiştirme" özelliğine geçiş yapmıştı. Bu özellik sayesinde dileyenler, Aurora kanalına geçip gecelik deneme sürümlerini indirip deneyebiliyordu.

Eğer Firefox 4 sizin için yeterince hızlı değilse; ancak Firefox 5'in Aurora sürümleri de çok fazla "eksik" gibi görünüyorsa size bir müjdemiz var: Firefox 5'in ilk beta sürümü, Final sürüm ve Aurora sürümleri arasında indirilmeye sunuldu.

Firefox 5 Beta'nın dikkat çeken ilk farkı, Aurora sürümlerinden daha stabil çalışması. Ayrıca performans açısından da önemli iyileştirmeler olduğu kolayca anlaşılabiliyor. Ayrıca yeni betada "kanal değiştirici" özelliği de ilk kez karşımıza çıkıyor. Bu özellik sayesinde Firefox'un içerisinden Aurora, Beta ya da Final sürüm kanalları arasında rahatlıkla geçiş yapabiliyorsunuz.

İlk test sonuçları ve indirme bağlantısı...

internet,Mozilla,%20Firefox%205%20beta,SunSpider,Javascript,test,web%20browser,software

Hıza gelirsek... İlk SunSpider – Javascript testlerimizde Firefox 5 Beta'nın Firefox 4'ten daha hızlı olduğu ortaya çıkıyor. Ancak bu beta bile, halen IE9'u (32 bit) yakalayabilmiş değil. Tabi bunun bir beta sürüm olduğu unutulmamalı. Mozilla bu hızla devam ederse, Firefox 5'in final sürümünde durumun değişmesi kimseyi şaşırtmamalı...

Buradan Firefox'un yeni beta sürümüne ulaşabilirsiniz. Ancak kurulumun, Firefox 4'ün üzerine yapılacağını bilmenizde de büyük yarar var...

Kaynak:
Tarih:
Hit: 806
Yazar: warlockYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.