KAV 2009’a Bir Ödül Daha

Güvenlik içerik yönetim çözümlerinin geliştirilmesinde önde gelen yazılım şirketi Kaspersky Lab ödüle doymuyor.Yeni ürünü Kaspersky Anti-Virus 2009'un proaktif koruma özelliği, AV-Comparatives Test Laboratuarları tarafından bir kez daha en yüksek puanla ödüllendirildi.

AV-Comparatives'in Şubat ayında gerçekleştirdiği ilk test raporunda da ödüle layık görülen ve en yüksek dereceyi alan Kaspersky Anti-Virüs 2009, yapılan ikinci testte de en güncel zararlı yazılımların sezgisel olarak saptanmasında minimum sayıda yanlış alarm vererek üstün performans gösterdi.

Henüz antivirüs veritabanlarına kayıt edilmemiş yeni zararlı programların belirlenmesini sağlayan proaktif koruma özelliği, zararlı yazılım sayılarının ve güncellemelerinin günden güne artması nedeniyle büyük önem taşıyor. Günümüzde bir antivirüs çözümünü değerlendirmek için kullanılan en önemli kriterlerden birisi de sezgisel saptama seviyesi. Bu seviye herhangi bir imza kaydı bulunmayan zararlı yazılımların saptanma yüzdesine göre hesaplanıyor.

AV-Comparatives tarafından gerçekleştirilen testler sırasında antivirüs çözümleri, sezgisel saptama seviyesi ve verilen yanlış alarm sayısı gibi kriterlere göre değerlendirildi. Saptama seviyesi testleri için kullanılan zararlı yazılım numuneleri antivirüs veritabanlarının son güncellenmesinden 1 hafta sonra 9-16 Şubat 2009 tarihleri arasında toplandı. Yanlış alarm testi gerçekleştirilirken de bir dizi temiz dosya kullanıldı. Test sırasında küresel kaynakların veya "in-the-cloud" korumanın kullanımını sağlayan teknolojiler devre dışı bırakıldı.

Kaspersky Anti-Virus 2009'un kötü amaçlı programların sezgisel tespitindeki mükemmel performansı ve önemsemeye değmeyecek seviyede yanlış alarm oranıyla ödüllendirildiği bu testte Kaspersky Anti-Virus 2009 haricinde sadece iki ürün aynı dereceyi alabildi.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 732
Yazar: acikistihbaratYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.