Kelepir Fiyata MySpace

Büyüyen sosyal ağ piyasasının küçülen ismi MySpace, son yıllarda sürekli kullanıcı kaybediyor. Facebook ve Twitter yanında artık esamesi okunmayan site, yatırımcısı News Corp.’u da büyük zarara soktu.

Rupert Murdoch’ın medya devi şirketi News Corp. 2005 yılında MySpace’I satın alarak sosyal medyaya adım atma amacındaydı. O yıl Facebook ve Twitter ile yakın bir konumda olan MySpace için 580 milyon Dolar ödendi.

Ancak MySpace kısa bir yükselişin ardından düşüşe geçti. Özellikle son iki yılda çok kan kaybeden firma, geçtiğimiz yıl tekil ziyaretçilerinin %50’sini kaybetmişti. Bu rakam 2011’in Mayıs ayında %6.3 daha arttı. Şuanda sitenin 130 milyon civarında aktif kullanıcısı olduğu belirtiliyor. Facebook’ta ise bu rakam 600 milyonu geçti.

Kötü gidişe dur diyemeyen News Corp.’un MySpace’i elinden çıkartmak istediği uzun süredir biliniyor. Ancak zararını hafifletmek isten Murdoch fiyatı yüksek tutunca şimdiye kadar bir alıcı çıkmadı. Nihayet fiyat konusunda geri adım atılınca Specific Media, MySpace’e talip oldu ve anlaşma dün itibariyle gerçekleşti.

 

Digital Reklam konusunda uzmanlaşmış bir firma olan Specific Media, MySpace’i satın alarak Sosyla medya ve reklam birleşiminin gücünü kullanmayı hedefliyor. Firmanın MySpace için ödediği rakam açıklanmasa da gelen bilgiler 35 milyon Dolara el sıkışıldığı yönünde.

35 milyon Dolar Rupert Murdoch’ın Yüzünü Güldürmeye Yetecek mi?

Specific Media konuyla ilgili yaptığı açıklamada “MySpace ile dijital innovasyonun yeni jenerasyonunu harekete geçireceğiz” dedi. Firma, ünlü yıldız Justin Timberlake ile yeni çalışmalar konusunda anlaşmış. MySpace’in yeni dönemde sosyal kampanya ve viral reklam aktivitelerine yönelmesi bekleniyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 895
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.