Kişisel Bilgisayar Çağı Sadece Bir Başlangıç

Steve Jobs’un çeşitli açıklamalarından anlaşıldığı kadarıyla, kişisel bilgisayar çağının sonuna gelindiği fikrinin ağır bastığı söylenebilir.

 Steve Jobs’un bir canlı yayın esnasında söylediği kadarıyla, iPad’ler piyasaya çıktığından beri insanoğlu evlerindeki kişisel bilgisayarlara (PC) daha az ihtiyaç duyar oldu.

Kullanıcı dostu ve işlevsel mobil cihazların artışıyla birlikte kişilerin ofis ve benzeri sabit ortamlara ihtiyacının giderek azaldığı yadsınamaz bir gerçek. Apple’ın iPad’inin ise bunu tetikleyen ana öge olduğunu söylemek de elbette yanlış değil.

Apple iPad, piyasaya çıktığı ilk günden beri, özellikle iş hayatında kolay kullanım arayan çalışanlar için büyük bir fayda sağladı. Eğlence veya internetteki günlük işleri için de iPad’i kullanan pek çok insanı da bu faydadan istifade edenler arasında saymamız elbette mümkün.

Kişisel kullanım olarak gözüken pek çok şey, aslında gündelik yaşamda, artık kişiselliği aşmış, çeşitli sosyal ortamlarda kolektif hale gelmiş durumda. Facebook, Foursquare ve Twitter gibi sosyal ağlar, kişileri artık hareket halindeyken de birbirleriyle iletişim kurmaya davet ediyor.

Steve Jobs’un bu açıklamasından sonra, Microsoft cephesinin Windows 8′i tasarlarken tabletler için bu kadar emek sarfetmesini de bu cümle çerçevesinde değerlendirmek gerekiyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 567
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.