Lary Page, Google CEO’su Oldu

Ocak ayında açıklanan Google’daki yönetim değişikliği, dün itibariyle tamamlandı. Şirketin kurucularından olan Larry Page, CEO koltuğunu Eric Schmidt’ devraldı.

Google’ın kurucuları olan Larry Page ve Sergey Brin, CEO koltuğunu Eric Schmidt’e devretmiş ve biraz daha arka planda kalmayı seçmişlerdi. Apple’da da hisse sahibi olan sektörün en tecrübeli isimlerinden biri olan Schmidt, uzun süre boyunca CEO’luk görevini başarıyla yerine getirdi. Ancak Ocak ayında Google yönetiminde önemli bir değişiklik olacağı açıklandı. Kuruculardan Larry Page’in CEO’luk koltuğunu devralacağı ve Eric Schmidt’in kıdemli başkan olarak görevine devam edeceği açıklandı

 

CEO koltuğunda bugünden itibaren Lary Page var. Şirkette ne gibi değişiklikler yaşanacağını zamanla göreceğiz. Ancak bunun biraz formalite bir değişiklik olduğunu iddia edenler var. Lary Page, daha önce Google’ın ürün geliştirme departmanının başındaydı. CEO unvanını almasını rağmen Page’in görevleri yine benzer şekilde devam edecek. Yani ürün geliştirmeye ekstra olarak stratejik kararlarda da Lary Page birinci ağız olacak. Ancak Page bu kararları tek başına almayacak. Eski CEO Eric Schmidt, Page’in danışmanı olarak ona tavsiyeler verecek.

Eric Shmidt artık daha çok anlaşmalar ve partnerliklerle ilgilenecek. Yani Eski CEO’nun iş yükü biraz azalıyor. Şirketin diğer kurucu üyesi Sergey Brin ise şirketin önemli bir parçası olarak yoluna devam edecek fakat görev tanımında bir değişiklik olmayacak. Brin, şuan yeni projeler geliştiren ekibin başında görev yapıyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 819
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.